top of page

Sıkça Sorulan Sorular

Terapi sürecine ilişkin sıkça sorulan sorulara buradan ulaşabilirsiniz

Seanslarda yapmam gereken bir şey var mı?

Terapi sürecine dair yapmanız gereken tek şey aklınızdan geçenleri olduğu gibi aktarıyor olmanız... Terapi süresince deneyimlerinize, duygularınıza, düşüncelerinize, anılarınıza, rüyalarınıza, hayallerinize ve kısacası size dair olan her şeye yer vermeniz beklenmektedir.

Seans süresi ne kadar?

Seanslar zamanında başlamakta ve 45 dakika sürmektedir.

Psikoterapi süreci ne sıklıkla olmalı?

Danışanın derin, anlamlı ve verimli bir süreç geçirebilmesi adına en az haftada bir seans önerilmektedir. Durum ve ihtiyaçlara bağlı olarak seans sayısı birden daha fazla olarak düzenlenilebilir.

Psikoterapi süreci ne kadar devam etmeli?

Psikoterapi danışanın getirdiği şikayetlere, şikayetlerin boyutlarına, ihtiyaçlarına ve daha birçok değişkene bağlı olarak değişen dinamik bir süreçtir. Bu nedenle bunun net bir cevabı olmadığını söyleyebiliriz. Açık uçlu ve uzun soluklu bir sürecin danışan açısından daha faydalı olacağı öngörülmektedir. Kalıcı değişimler uzun ve istikrarlı bir süreci gerektirmektedir.

Seansta herhangi bir değişiklik veya iptal durumunda ne yapmak gerekiyor?

Seansa ilişkin değişiklik, iptal gibi bildirimlerinizi en geç 1 hafta öncesinden yapmanız gerekmektedir. Son 1 hafta içinde yapılan iptal ve değişikliklerde danışanın gelmediği seansın ücretinden sorumlu olması beklenmektedir. Bu durumla ilgili tek istisna seansın aynı hafta içerisinde farklı bir güne yeniden planlanabilmesidir. Ancak bu opsiyon program yoğunluğu nedeniyle genellikle mümkün olmayabilir.

Online terapi sağlıyor musunuz?

Online terapi uygulamaları sağlanmaktadır. Tercihen zoom veya skype gibi uygulamalar üzerinden yapılan seanslarda kesintinin minimum olması hedeflenmektedir.

Terapiye nasıl başvurabilirim?

Terapi başvuru taleplerinizi yukselbegum1@gmail.com mail adresinden iletebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular: FAQ
bottom of page