top of page

Bireysel Psikoterapi

Psikoterapi her bireye uygun bir yolculuktur. Kimi zaman zorlayıcı, kimi zaman keyifli ve kimi zaman da şaşırtıcıdır. Psikoterapiye başvuru sebebi kişiden kişiye değişir. Bazen içinden çıkılmaz bir olumsuzluk, bazen sürekli tekrarlayan olaylar, bazen benzer insanlarla birlikte olmak ve bazense sadece kendini merak etmek... Her ne sebepten başvurursa başvursun kişinin deneyimi kendine özeldir.


İnsan doğası gereği ilişki içindedir. Ve psikoterapi bu ilişkilerden biridir. Sadece diğerlerinden daha farklıdır ve en önemlisi kişinin kendisine ait bir alandır. Terapist, kişinin kendi deneyimine yaptığı yolculukta ona eşlik eder, onu dinler ve merak eder...

En temelde, danışanlardan kendi deneyimlerini anlatmaları, akıllarına ne geliyorsa, kendilerini durdurmaya çalışmadan söylemeleri beklenir. Terapistin rolü ilk zamanlarda tanımaktır, danışanın kendi deneyimini betimlemesine yardımcı olarak danışanın dünyasını anlamaya çalışır. İlerleyen dönemlerde deneyimleri bütünleştirerek bir yorum olarak sunar.

Bireysel psikoterapi seansları Kadıköy/İstanbul'da yüz yüze veya çeşitli sebeplerden ötürü yüz yüze seanslara katılım sağlayamayacak kişiler için uzaktan (online) platformlar üzerinden gerçekleşmektedir.

Seansların en az haftada bir olacak şekilde gerçekleşmesi önemlidir. Seans süresi 45 dakikadır.

Psikoterapi: Text
bottom of page